Як працює система «Прозоро»?

Prozorro є масштабною електронною платформою, в якій об’єднано понад 35 тисяч державних та комунальних органів влади та підприємств (замовників товар, робіт та послуг), а також близько 250 тисяч комерційних компаній (постачальників).

Як працює система «Прозоро»?

Принцип роботи системи

Prozorro – це державна система, яка здійснює реалізацію торгів, супроводжуючи їх на кожному етапі, першим із яких є розміщення інформації про товар, роботу чи послугу, а останнім – інформація про передачу прав власності переможцям аукціону.

Для того щоб стати учасником аукціону, необхідно зареєструватися через офіційний сертифікований інтернет-майданчик, який знаходиться у розпорядженні приватних осіб. До них належить Українська універсальна біржа https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes/ із продуманим інтерфейсом для зручності користувачів. Сам сайт «Прозоро» не є місцем проведення торгів, він лише повністю автоматизує процес та відповідає за вибір переможців (виконується автоматично, відсутній людський фактор).

Всі офіційні електронні платформи містять точну ідентичну інформацію, розміщену і на самому сайті «Прозоро». Але її внесення та вивчення може виконуватись за допомогою будь-якої зручної платформи. Кожен учасник зупиняє вибір на прийнятному для себе майданчику.

Порядок проведення торгів

Під час проведення торгів на біржі можна зіткнутися із різноманітними ситуаціями. Буває так, що підсумкова вартість продажу товару чи послуги істотно нижча за ринкову розцінку на цю ж позицію, але іноді ціна може зрости в десятки разів у порівнянні з початковою собівартістю.

Перш ніж стати учасником торгів на майданчику Prozorro для здійснення державних закупівель, потрібно виконати реєстрацію відповідно до інструкції. Перед початком необхідно здійснити перехід на сайт Української універсальної біржі – відкрити спеціальне поле для нових користувачів та ввести наступну інформацію:

  • офіційне найменування у скороченій формі;
  • електронну пошту (зазначається адреса, за допомогою якої будуть надалі організовуватися та проводитимуться закупівлі);
  • номер телефону у стандартному вигляді;
  • персональний пароль (обов’язково має бути складним та унікальним);
  • підписка на розсилку або відмова від неї.

Далі цього потрібно лише погодитись на використання персональних даних та погодитися з умовами Договору та Регламенту, після чого натиснути на кнопку закінчення реєстрації. Коли цей етап буде завершено, на прив’язаній до аккаунту електронній пошті з’явиться лист від «Прозоро», за допомогою якого підтверджується реєстрація на сайті. Після того, як реєстрація пройдена та підтверджена, потрібно перейти до свого особистого кабінету та вказати всю важливу інформацію (у полі, де присутня зірочка *), решта даних заповнюється на розсуд користувача, вони не є обов’язковими.

І, нарешті, останній крок – це заповнення персональних даних особи, яка займатиметься здійсненням операцій на сайті. З цією метою заповнюється форма «Користувач», що є завершальним етапом.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.