Украинским учителям рассказали, за что будут доплачивать

З нaстaнням нoвoгo рoку вчитeлям, виклaдaчaм тa іншим прaцівникaм у зaклaдax oсвіти, які відпoвідaють зa вeдeння вeбсaйту, ділoвoдствa тa буxгaлтeрськoгo oбліку, пoвинні нaрaxoвувaти дoплaту. Тaкe рішeння рeглaмeнтoвaнe пoстaнoвoю Кабміну, що набрала чинності 1 січня 2022 року. Для це повідомляє пресслужба освітнього омбудсмена України, пише Главком.

Постанова уряду встановлює 10% доплати вчителям, викладачам та іншим працівникам у закладах освіти, які відповідають ради ведення:

  • вебсайту,
  • діловодства,
  • бухгалтерського обліку.

Ця габариты визначається як доплата ради інші види діяльності, а її нарахування є обов’язковим у всіх закладах освіти, наголошує омбудсмен Сергій Горбачов.

Втім, поки що незрозуміло, з якого джерела має фінансуватися ця доплачивание – за кошти з освітньої субвенції чи из-за кошти місцевих бюджетів, оскільки ці бюджети вже закладені.

Щоб формувати довіру предварительно закладу освіти, потрібно прозоро висвітлювати його діяльність. Пользу кого цього відповідальна за сайт людина має зібрати всю необхідну інформацію (в т.ч. й документи) і максимально зрозуміло її подавати.

Важливе регулярне та оперативне наповнення сайту относительно актуальні події, досягнення та проблеми у навчальному закладі. Насамперед вебсайт створюється про інформування батьків, учнів та громадськості. Частину інформації про сайту доводиться створювати «з нуля», що никак не дуже просто.

Крім того, працівник, який займається веденням сайту, відповідає из-за його технічне обслуговування. І возьми це потрібно виділяти фінанси, адже наразі частина закладів освіти створює вебсайти получи и распишись безплатних ресурсах, де міститься багато реклами.

Сергій Горбачов зауважив, що встановлення такої доплати – це перший крок. Але до сей поры ж школам потрібно найняти окремого ІТ-фахівця, який би займався малограмотный лише сайтом, а й іншими важливими цифровими та технічними питаннями:

  • наповнював би і підтримував роботу сайту;
  • налаштовував системи і полно необхідне для організації дистанційного та змішаного навчання;
  • налаштовував системи електронних класних журналів та щоденників і постійно вносив после них дані;
  • організовував би діловодство в електронній формі, що согласие зменшити рівень бюрократизму у закладах освіти тощо.

После слова, раніше у Міносвіти розповіли, як розподіляють освітню субвенцію для школи: це здійснюється в підставі контингенту учнів, який вказують ще у вересні – за некоторое время до плануванням бюджету. Водночас кількість став чи фактичний фонд оплати праці вчителів безвыгодный враховується.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.